Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2

Filia nr 7, ul. Tuwima 10

Daty wydarzeń: 12 i 26 kwietnia, 15 czerwca 2018

W ramach zajęć z przysposobienia czytelniczego w Filii nr 7 odbyły się kolejne spotkania, tym razem z klasami IVa i IVb Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II wraz z nauczycielem – panem Markiem Wojciechowskim oraz kl. IVc z panem Przemysławem Mańką.

Uczniowie zapoznali się z regulaminem Biblioteki oraz z księgozbiorem Filii nr 7. Największym zainteresowaniem wśród zebranych cieszył się temat rezerwacji i zamówień wybranych tytułów oraz prolongaty. Większość dzieci posiada już własną kartę biblioteczną.

Dodatkową atrakcją dla uczniów była prezentacja przygotowana przez Marcina Galanta – pracownika Biblioteki, dotycząca publicznego transportu. Prelegent przybliżył specyfikę uprawianej przez siebie turystyki komunikacyjnej, wykorzystującej kursy rozkładowe. Omówił różnice pomiędzy takim podróżowaniem a wycieczką szkolną. Całość wzbogaciły autorskie fotografie ilustrujące imprezy komunikacyjne.

Na zakończenie pojawił się akcent literacki. Uczestnicy wysłuchali fragmentu „Lalki” Bolesława Prusa, opisującego kolejową podróż Stanisława Wokulskiego do Paryża.

Tekst: Aneta Lipińska, Marcin Galant
Fot.: Sebastian Chudzik, Marcin Galant

Banery/Logo