Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Czyta Lidia Plajzer

Zazwyczaj wybieramy nowości wydawnicze, a gdyby tak wrócić do lektur, które już mamy za sobą? Albo takich, które większość (według deklaracji) ma za sobą, a my wciąż nie? Może warto przejrzeć ponownie własne regały, półki i nocne stoliki?

Literatura – szczególnie ta piękna – może być do czytania wielokrotnego, mówi o tym poeta i tłumacz Jerzy Jarniewicz (wywiad na instytutksiazki.pl):

Jako czytelnik, jestem człowiekiem powrotów. Do tekstów, które jakoś mnie obchodziły, jakoś mnie dotknęły, wracam często. Po to są, by do nich wracać. Po to trzymamy je na półkach. Nigdy niewyczerpane, pozwalają się czytać za każdym razem inaczej. (...) zaryzykuję i powiem: książka przeczytana raz jest książką nieprzeczytaną.

A jaki są Wasze literackie powroty? Jaką książkę najchętniej ściągnęlibyście z półki ponownie?

Zaproszenie do „CZYTANIA z 7SIÓDEMKĄ” przyjęła Lidia Plajzer – główny specjalista w Wydziale Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza. Jej hobby to symbolika, pierwotne kultury i systemy wierzeń. W tym temacie pani Lidia wiele już przeczytała i jeszcze sporo jest na Jej liście do zrealizowania, ale dzisiaj zdecydowała się na przypomnienie fragmentów lektury, która ciągle jest hitem wśród literackich powrotów, a jej bohater to najsłynniejsza postać literacka, która w tym roku skończyła 77 lat! Czy Antoine de Saint-Exupéry pisząc „Małego księcia” sądził, że po tylu latach jego filozoficzna powiastka opowiadająca o dorastaniu do prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka będzie wciąż aktualna, zwłaszcza wiosny 2020 roku? Zapraszamy do wysłuchania fragmentów.

Banery/Logo