Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Spotkanie „Moja świąteczna bajka”

Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

Data wydarzenia: 17 grudnia 2019

Pod takim hasłem w ramach cyklu „Biblioteka... znam i lubię”, 17 grudnia br., Oddział Dziecięcy Filii nr 9 odwiedzili uczniowie klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Władysława Broniewskiego w Kaliszu.

Bajka „Mały pomocnik Świętego Mikołaja” wprowadziła dzieci w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Drugoklasiści z zainteresowaniem słuchali opowiadania o tym, jak wymarzone prezenty trafiają do ich domów. Po wysłuchaniu i obejrzeniu bajki uczniowie prezentowali wcześniej przygotowane piękne ilustracje obrazujące motyw świąteczny, np. Świętego Mikołaja, bombkę czy renifera. Prace uczniów zostały wyeksponowane w oddziale dziecięcym i można je oglądać do 6 stycznia.

Drugoklasiści zapoznali się także z księgozbiorem dla młodych czytelników oraz zwiedzili całą bibliotekę, okazało się bowiem, że kilkoro z nich gościło w niej po raz pierwszy.

Tekst: Malwina Nowacka
Fot.: Malwina Nowacka, Joanna Piotrowska

Banery/Logo