Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wszędzie i zawsze... Żydzi

Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

data wydarzenia: 17 kwietnia 2024

W środowy wieczór, 17 kwietnia 2024 roku, w Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie autorskie z dr. Bohdanem Głębockim wokół jego najnowszej książki pt. „Wszędzie i zawsze… Żydzi. Obraz społeczności żydowskiej w prasie i publicystyce obozu narodowego w Polsce w latach 1930-1939”.

Książka, wyróżniona w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką podczas Poznańskich Targów Książki i nagrodzona w konkursie „GAUDEAMUS – NAGRODA SWSW” podczas 26. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, jest publikacją Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, z którą to uczelnią autor jest związany jako pracownik badawczo-dydaktyczny. „Wszędzie i zawsze… Żydzi” to monografia, która jest pracą doktorską Głębockiego, a jednocześnie efektem jego zainteresowania relacjami polsko-żydowskimi w okresie międzywojennym.

Rozmowę z autorem prowadził dr Bartosz Kowalczyk, pytając nie tylko o tytułowy obraz społeczności żydowskiej w prasie obozu narodowego lat 30. XX wieku, ale także próbując dociec źródeł trudności w ówczesnych relacjach polsko-żydowskich i stereotypów dotyczących Żydów, oraz zmierzyć się z tym, jak silne emocje do dziś budzą wydarzenia i stosunki polsko-żydowskie sprzed 100 lat. Liczne głosy, komentarze i pytania publiczności do autora są tego najlepszym dowodem!

Banery/Logo