Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - ULUBIONE WIERSZE MARII KONOPNICKIEJ Podsumowanie konkursu dla osób niepełnosprawnych

ULUBIONE WIERSZE MARII KONOPNICKIEJ Podsumowanie konkursu dla osób niepełnosprawnych

organizator: Filia nr 3, ul. Krótka 3

miejsce: restauracja Komoda Club Residence, ul. Niecała 6A

data wydarzenia: 24 czerwca 2022

To już 30. edycja konkursu dla osób z niepełnosprawnościami, który organizuje Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu. Z okazji roku Marii Konopnickiej tematem jubileuszowej odsłony konkursu zostały wiersze poetki.

Od samego początku celem akcji było ukazanie możliwości twórczych osób sprawnych inaczej; stworzenie platformy do nieskrępowanego wyrażania uczuć i myśli również tym, które i którzy nie porozumiewają się z otoczeniem za pomocą mowy lub słowa pisanego.

W tegorocznym konkursie uczestniczyły 53 osoby, które - grupowo bądź indywidualnie - stworzyły 58 prac inspirowanych twórczością Marii Konopnickiej. Prym wiodły prace plastyczne, ale nadesłano również wiersze oraz film „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. W konkursowych zmaganiach wzięli udział podopieczni i podopieczne: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kaliszu, Integracyjnego Klubu Osób z Niepełnosprawnością „Tęcza” z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koźminku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, Warsztatu Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Ostrowie Wielkopolskim oraz, po raz pierwszy, Kaliskiego Klubu „Amazonki”.

Jak co roku uroczystość rozdania nagród poprowadziła pomysłodawczyni konkursu, Zenona Kubiak, natomiast nagrody wręczył dyrektor MBP, Robert Kuciński. W organizację wydarzenia włączyły się również: Agata Mizgalska i Joanna Wypych. W finale zaśpiewali: Tomasz Ciesielski z zespołu FUX oraz Tomasz Wojtczak z WTZ w Kaliszu.

Dzięki gościnności państwa Margoty i Cezarego Suszyńskich impreza odbyła się w sali kryształowej Klubu Komoda. Za pomoc serdecznie dziękujemy również Aresztowi Śledczemu w Ostrowie Wielkopolskim / Oddziałowi Zewnętrznemu w Kaliszu - Szczypiornie.

 

fot.: Joanna Wypych, Marcin Galant

Banery/Logo