Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Tradycje bożonarodzeniowe” - spotkanie z grupą Pszczółki z Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej

Organizator: Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Data wydarzenia: 15 grudnia 2017

W piątek, 15 grudnia 2017, z wizytą do Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej przybyła Małgorzata Matczak z Filii nr 2.

Tematem spotkania była pogadanka o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Rozmawiano o Betlejem, wieczerzy wigilijnej, potrawach świątecznych w różnych regionach naszego kraju, choince oraz zwyczaju dawania prezentów.

Dzieci chętnie odpowiadały na pytania związane ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem i opowiadały o przygotowaniach świątecznych w rodzinnych domach.

Pogadanka była przeplatana piosenkami o tematyce świątecznej oraz kolędą „Dzisiaj w Betlejem”, śpiewaną przez dzieci.

Przedszkolaki wysłuchały również wiersze: „Stajenka” - S. Topczewski, „Wieczór wigilijny” - T. Kubiak, „Choinka z lasu”, „Zaczarowane drzewko” - M. Terlikowska.

Na zakończenie, podczas składania życzeń świątecznych, dzieci przekazały prace plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Twórczość małych artystów można już podziwiać w Filii nr 2.

Tekst: Małgorzata Matczak
Fot. spotkania: Anna Płotek
Fot. wystawy: Marcin Galant

Banery/Logo