Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Spotkania „Coraz bliżej święta...”

Filia nr 9 z Oddziałem Dziecięcym, ul. Serbinowska 1A

Daty wydarzeń: 12 i 13 grudnia 2019

W ramach cyklu spotkań z najmłodszymi pt.: „Biblioteka dla małego człowieka”, przedświąteczną wizytę w Filii nr 9 złożyła grupa „Fiołki” z Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” oraz grupa „Kubusie” z Publicznego Przedszkola nr 18 im. „Chatka Puchatka”.

W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziła dzieci bajka pt.: „TUŻ PRZED GWIAZDKĄ”. Słuchając tekstu i oglądając wyświetlane ilustracje, przedszkolaki śledziły przygotowywanie prezentów i świątecznych występów w Krainie Świętego Mikołaja.

Zachęcone w ten sposób, ochoczo zabrały się do sklejania papierowych aniołków, będących ozdobą choinki w domu lub w przedszkolu. Mali goście chętnie opowiadali również o przygotowaniach i tradycjach świątecznych w swoich rodzinach. Nie zabrakło także „choinkowej” piosenki w wykonaniu dzieci i serdecznych życzeń na ten szczególny czas.

Tekst: Joanna Piotrowska
Fot.: Malwina Nowacka, Joanna Piotrowska

Banery/Logo