Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Kiedy gościsz w naszych domach / choinko zielona, / wszystko lepsze i piękniejsze / staje się dokoła” [cytat z: „Choinka” Jadwigi Koczanowskiej] - spotkanie dla Supermoli

Filia nr 5, ul. Złota 26-28

Data wydarzenia: 12 grudnia 2019

Dwunastego grudnia spotkaliśmy się z grupą Supermoli oraz ich mamami. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Prezent dla Świętego Mikołaja” Ewy Stadtmüller. Dowiedziały się między innymi dlaczego św. Mikołaj przynosi prezenty oraz że w różnych częściach świata ma inne imiona. W rozwiązaniu zawiłości świątecznego nazewnictwa pomogła nam książka pt. „Magia świąt: zwyczaje, ciekawostki, opowieści”.

W atlasie zobaczyliśmy gdzie dokładnie mieści się słynne Rovaniemi. Na dzieciach zrobiło wrażenie: 27 godzin jazdy z Kalisza, podróż przez Litwę, Łotwę, Estonię, Zatokę Fińską by wreszcie dotrzeć do Finlandii, na której prawie samym końcu ukrywa się św. Mikołaj.

Przy okazji każdy z naszych Supermoli otrzymał wizytówkę z adresem do tej śnieżnej krainy.

Na tym wrażenia się nie skończyły. Ba! Dopiero się rozkręciliśmy. Wspólnymi siłami stworzyliśmy kolorowy łańcuch, przystroiliśmy choinkę. Zostawiliśmy też pod nią szklankę mleka i ciastka dla Mikołaja.

Później dzieci, ale także ich mamy, zobaczyły bajki wyświetlane na słynnym z okresu PRL diaskopie Ania. Na naszym bibliotecznym „telebimie” ukazały się bajki: „Królowa Zima” oraz „Królewna Śnieżka”.

Gdy po projekcji wyszliśmy z Oddziału, zobaczyliśmy, że w bibliotece mieliśmy gościa. Okazało się, że odwiedził nas Mikołaj! Zjadł i wypił, co mu zostawiliśmy. A w podzięce pod choinką umieścił wór z upominkami.

Tekst: Anna Katarzyna Raczko
Fot.: Anna Plota, Anna Katarzyna Raczko

Banery/Logo