Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Spotkanie Supermoli Bibliotecznych z Hanią Buch, autorką książek dla dzieci „Orka w wannie” i „Mały błękit”

Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

Data wydarzenia: 16 grudnia 2019

W okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia „Supermole” biblioteczne otrzymały niezwykły prezent.

Było nim spotkanie z Hanią Buch – autorką i ilustratorką książek dla dzieci, podarowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka i Wydawnictwo Martel.

Przejęte przedszkolaki uważnie słuchały fragmentów bajek - „Orka w wannie” i „Mały błękit”, a także żywo reagowały na pytania zadawane przez prowadzącą spotkanie – Annę Kubiak.

Największe zainteresowanie wzbudziły opowieści pisarki o jej spotkaniach z niezwykłymi zwierzętami – bohaterami książek, orką i malutkim kolibrem.

Obecni na spotkaniu rodzice mieli okazję dostrzec edukacyjny charakter bajek Hani Buch, uczących ochrony przyrody i środowiska, oszczędzania wody i dbania o ptaki, jak również dowiedzieć się, że ich pociechy marzą, na przykład, o posiadaniu... geparda.

Dzieci, z kolei, mogły dowiedzieć się, między innymi, co to znaczy gatunek chroniony, a gość spotkania, jak i prowadząca znakomicie porozumiewały się z małymi czytelnikami.

Nie zabrakło także okazji do kupienia „Orki w wannie” i „Małego błękitu”, a co ważniejsze zdobycia na nich autografu Hani Buch.

„Supermole” czekają już na kolejne obiecane książki. Hania Buch zdradziła naszym małym czytelnikom, że aby je napisać wybiera się wkrótce w dalekie podróże.

Tekst: Joanna Piotrowska
Fot.: Katarzyna Michalska, Marcin Galant

Banery/Logo