Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Odjazdowy Bibliotekarz” – rajd rowerowy bibliotekarzy i przyjaciół książki

Organizator: Filia nr 3, ul. Krótka 3

Trasa: Kalisz – Kościelna Wieś – Kucharki – Gołuchów

Data wydarzenia: 19 maja 2018

Około 50 osób wzięło udział w tegorocznej edycji rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz”. Wśród nich bibliotekarze i czytelnicy, członkowie klubów rowerowych. Po raz trzeci w siedmioletniej historii imprezy celem był Gołuchów.

Wyruszyliśmy sprzed pomnika Adama Asnyka, skąd wystartowało ok. 40 rowerzystów, a kolejni dołączyli w trakcie. Trasa wiodła w kierunku ul. Poznańskiej. Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc Straży Miejskiej.

Po przekroczeniu granic Kalisza wjechaliśmy do Kościelnej Wsi ulicą Poligonową, gdzie zrobiliśmy postój przy bunkrze. Opuściliśmy miejscowość ul. Długą, kierując się na Borczysko. Dalsza droga wiodła przez Kucharki (postój przy zabytkowym kościele pw. Świętej Trójcy), Szkudłę i Czerminek.

Na mecie w Gołuchowie odbyło się pieczenie kiełbasek. Miejsca użyczył nam pan Romuald Bartosik, właściciel kawiarni „Muzealnej”. Ponadto uczestniczyliśmy w akcji uwalniania książek.

Posileni oraz bogatsi o dzieła literackie wróciliśmy własnymi drogami do domów.

Tekst: Marcin Galant
Fot.: Zenona Kubiak, Marcin Galant

 

Zapowiedź na https://odjazdowybibliotekarz.pl/

Banery/Logo