Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Spotkanie na wierszowanie” - poetyckie spotkanie świąteczne

Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

Data wydarzenia: 18 grudnia 2017

Uczestnicy: uczniowie klasy IId Gimnazjum nr 9 z Zespołu Szkół nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu.

Cykl zajęć z młodzieżą gimnazjalną z Zespołu Szkół nr 9 w Kaliszu zatytułowany „Spotkanie na czytanie” zamknęliśmy przedświątecznym spotkaniem z poezją.

Przy nastrojowym oświetleniu, muzyce, choince i pierniczkach wspólnie czytaliśmy wiersze o Bożym Narodzeniu. Uczniowie klasy IId Gimnazjum nr 9 potrafili świetnie oddać charakter prezentowanych tekstów, raz beztroski i żartobliwy, innym razem poważny i refleksyjny. Czytaliśmy bowiem utwory Wandy Chotomskiej, Jerzego Ficowskiego, Marty Terlikowskiej, a także Jana Twardowskiego, Stanisława Grochowiaka, Leopolda Staffa i Jana Lechonia.

Rozmawialiśmy ponadto o książkach z motywem świąt Bożego Narodzenia i sposobach przedstawiania go w literaturze. Nie zabrakło również osobistych refleksji na temat nastrojów jakie mogą temu świętu towarzyszyć.

W ostatniej części zajęć młodzież doskonale bawiła się przy świąteczno-zimowych kalamburach, a trafnie odgadujący nagrodzeni zostali „słodkimi węzełkami”.

Tekst: Joanna Piotrowska
Fot.: Agnieszka Osiak

Banery/Logo