Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - Wystawa „90. rocznica urodzin Gabriela Garcíi Márqueza – kolumbijskiego powieściopisarza, dziennikarza i działacza społecznego, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury”

Wystawa „90. rocznica urodzin Gabriela Garcíi Márqueza – kolumbijskiego powieściopisarza, dziennikarza i działacza społecznego, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury”

Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Termin: 6 – 31 marca 2017

Gabriel García Márquez – najsłynniejszy pisarz latynoamerykański, jeden z największych pisarzy XX wieku, dla którego literatura była snuciem opowieści uwodzicielskiej, pełnej humoru, lecz niepozbawionej cierpienia. W 1982 roku został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Na wystawce zamieszczono krótkie informacje o życiu i twórczości pisarza, książki, reprodukcje okładek i fotografii oraz wybrane cytaty.

 

Kto nie ma pamięci, ten niech ją sobie stworzy na papierze.

Trzeba dużo przeżyć, aby poznać prawdziwą naturę mężczyzny.

Muzyka jest bardzo ważna dla zdrowia.

Łatwe szczęście nie może trwać zbyt długo.

Źródło: „Miłość w czasie zarazy”

 

Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja.

Człowiek nie należy do żadnej ziemi póki nie ma w niej nikogo ze swych zmarłych.

Sekretem dobrej starości jest nie co innego, tylko szczery pakt z samotnością.

Wielkie obsesje silniejsze są niż śmierć.

Źródło: „Sto lat samotności”

Tekst: Danuta Delinger
Fot.: Marcin Galant

Banery/Logo