Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Spotkanie „Język polski na wesoło”

Filia nr 5 Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

Data wydarzenia: 2 marca 2017

W dniu 2 marca w Oddziale Dziecięcym Filii nr 5 odbyło się spotkanie z okazji obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Do biblioteki przybyły „Świetliczaki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z panią Joanną Kucharską.

W pierwszej części spotkania została przedstawiona prezentacja multimedialna z quizem „Zagadki językowe: czy język polski sprawia ci trudność?”, oraz przysłowia polskie – rymowanki. Uczniowie w sposób humorystyczny sprawdzali swoją znajomość języka polskiego: znajomość przysłów i powiedzeń. W drugiej części miały za zadanie ułożyć wyrazy z rozsypanki w formie puzzli, a następnie je pokolorować. Ostatnią częścią pogadanki była słynna zabawa w kalambury, pani bibliotekarka na podstawie książki „Nie pies, ni wydra czyli o wyrażeniach, które pokazują język” Marcina Brykczyńskiego czytała krótkie, a zarazem śmieszne historyjki, w których były ukryte najpopularniejsze frazeologizmy języka polskiego. Na podstawie czytanego tekstu dzieci musiały odgadnąć jaki frazeologizm się ukrył, a podpowiedzią były jedynie obrazki rysowane przez dzieci.

Tekst: Emilia Ratajczyk-Szczupak
Fot.: Joanna Wypych

Banery/Logo