Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

Filia nr 5 Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

Data wydarzenia: 25 stycznia 2017

Przygody o Kubusiu Puchatku stworzył pisarz angielski Alan Aleksander Milne dla swojego synka Krzysia w 1926 roku, czyli bardzo dawno temu. Kubuś Puchatek zatem obchodzi już 90. urodziny, czyli jest misiem niezbyt młodym, ale, że uwielbia dużo jeść zwłaszcza bardzo zdrowy miód, jest w świetnej formie.

Witaj misiu, łakomczuchu,
Niech nie burczy ci już w brzuszku.
My życzenia ci składamy
byś był jak najdłużej z nami.
Miodku zawsze miej w dostatku,
żyj nam 100 lat nasz Puchatku!

Z okazji urodzin Kubusia Puchatka w ramach innowacji pedagogicznej „Wesołe czytanie mądre nauczanie” 25 stycznia pierwszaki udały się do Filii nr 5 na spotkanie z Kubusiem Puchatkiem. Zabawę urodzinową rozpoczęliśmy od zagadek dotyczących przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Zagadki były trudne, ale dzieci nie miały żadnych problemów z ich rozwiązaniem. Brawo! Dużo śmiechu i radości przyniosła nam zabawa „Dorysuj ogonek”. Dokonać tego z zawiązanymi oczami było naprawdę nie lada sztuką. Następnie był czas na kalambury, malowanie twarzy misia na balonach, kolorowanki. Wykonaliśmy również Kubusia Puchatka z gazet i szarego papieru oraz bibuły. Dzieci wysłuchały też bajki pt.: „Miś o małym rozumku”.

Na koniec imprezy nie zabrakło urodzinowego ciasta. Szanowny jubilat z całą pewnością zasłużył sobie na taką uroczystość swoją obecnością w kanonie literatury dziecięcej od 90 lat zdobywając serca dzieci i dorosłych. Zajęcia te były okazją do rozbudzania zainteresowań czytelniczych najmłodszych, dostarczenia miłych wrażeń podczas głośnego czytania, aktywnego uczestnictwa w zajęciach poprzez konkursy, zabawy i współdziałanie w grupie.

Uroczystość przygotowała pani Joanna Kucharska oraz pani Emilia Ratajczyk-Szczupak.

Tekst, fot.: Emilia Ratajczyk-Szczupak, Joanna Kucharska

Banery/Logo