Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - Grupa Pomarańczowa w bibliotece – spotkanie z cyklu „Moja przyjaciółka książka”

Grupa Pomarańczowa w bibliotece – spotkanie z cyklu „Moja przyjaciółka książka”

Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Data wydarzenia: 16 stycznia 2017

W poniedziałek, 16 stycznia 2017, grupa Pomarańczowa z Niepublicznego Przedszkola Jacka i Agatki z nauczycielką Małgorzatą Nowak odwiedziła Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu.

W związku ze zbliżającym się 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka, a także przypadającą w tym dniu 135. rocznicą urodzin Alana Aleksandra Milne'a, twórcy uwielbianego przez dzieci na całym świecie sympatycznego Kubusia Puchatka, rozmawialiśmy o autorze oraz o historii powstania tej pełnej ciepła i radości książki. Dzieci mogły zobaczyć między innymi fotografie: autora, pisarza z synem Christopherem Robinem (Krzyś) i misiem, który został Puchatkiem; Krzysia z Puchatkiem (1921) oraz zabawek Krzysia. Obejrzały też różne wydania tej książki, a pani bibliotekarka przeczytała jedną z wielu przygód Kubusia, była to „Wyprawa po skarb” w wersji Walta Disneya.

W drugiej części spotkania poznawaliśmy czynności jakie trzeba wykonać od zakupu książki do momentu, aż trafi ona na półkę, oraz układ książek na półkach w naszej bibliotece.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie konkursu „Bożonarodzeniowe dekoracje” (od połowy grudnia w Bibliotece można było obejrzeć wystawkę prac konkursowych). Dzieciom biorącym udział w konkursie wręczono dyplomy.

Tekst: Małgorzata Matczak
Fot.: Małgorzata Nowak

Banery/Logo