Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Tradycje bożonarodzeniowe” - spotkanie z grupą Żabki z Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej

Organizator: Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Data wydarzenia: 15 grudnia 2016

W dniu 15 grudnia 2016 odwiedziłam grupę Żabki z nauczycielką – panią Iwoną Rupiczak w Niepublicznym Przedszkolu im. Marii Konopnickiej.

Tematem spotkania była pogadanka o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Rozmawialiśmy o Betlejem, wieczerzy wigilijnej, potrawach wigilijnych i świątecznych w różnych regionach naszego kraju, choince oraz zwyczaju dawania prezentów.

Dzieci chętnie odpowiadały na pytania związane ze zbliżającymi się świętami oraz opowiadały o przygotowaniach do świąt i świętach w swoich rodzinnych domach.

Pogadanka była przeplatana piosenkami o tematyce świątecznej, np.: „Świeć gwiazdeczko”, oraz kolędą śpiewaną przez dzieci „Dzisiaj w Betlejem”.

Czytaliśmi również wiersze: „Stajenka” - S. Topczewski, „Wieczór wigilijny” - T. Kubiak, „Boże Narodzenie”, „Choinka z lasu”, „Zaczarowane drzewko” - M. Terlikowska, „W grudniową noc”, „Wigilijny wieczór” - E. Waśniowska.

Na zakończenie złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.

Tekst: Małgorzata Matczak
Fot.: Iwona Rupiczak

Banery/Logo