Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - „Mikołajkowe spotkanie” w Niepublicznym Przedszkolu Jacka i Agatki z cyklu „Zaproszenie do świata Baśni”

„Mikołajkowe spotkanie” w Niepublicznym Przedszkolu Jacka i Agatki z cyklu „Zaproszenie do świata Baśni”

Organizator: Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Data wydarzenia: 7 grudnia 2016

W dniu 7 grudnia 2016 spotkałam się z przedszkolakami z grupy Czerwonej z nauczycielką – panią Beatą Kolańską i Niebieskiej – z panią Elżbietą Felisiak.

Spotkanie przebiegało w świątecznej atmosferze, rozmawialiśmy o świętym Mikołaju, prezentach. Czytaliśmy dwie bajeczki: „Wielka zadyma z Mikołajem” oraz „Prezent dla świętego Mikołaja”.

Na zakończenie spotkania w grupie Czerwonej zostały wręczone dyplomy za udział w konkursie plastycznym „Ilustracje do bajek”. Prace można było obejrzeć w bibliotece.

Tego samego dnia odwiedziłam również najmłodszą grupę Żółtą z panią Jolantą Mielczarek.

Grupa maluchów wysłuchała bajeczek o Mikołaju. W przerwie między czytaniami dzieci zaśpiewały piosenki : „Mikołaj”, „Mali kolędnicy” oraz przy użyciu instrumentów „Dzwoneczkową kolędę”.

Tekst: Małgorzata Matczak
Fot.: Jolanta Mielczarek (grupa Żółta) oraz Beata Kolańska i Elżbieta Felisiak (grupy Czerwona i Niebieska)

Banery/Logo