Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - „Wesołe czytanie dobrym nauczaniem” – spotkanie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

„Wesołe czytanie dobrym nauczaniem” – spotkanie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

Organizator: Filia nr 5 Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1

Data wydarzenia: 25 listopada 2016

W dniu 25 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się spotkanie w ramach innowacji „Wesołe czytanie dobrym nauczaniem”. W tym dniu również obchodziliśmy święto Pluszowego Misia i z tej właśnie okazji dzieci przybyły do szkoły ze swoimi pluszakami.

Podczas spotkań w klasach 0, Ia i IIc panie: Joanna Kucharska – nauczycielka tejże Szkoły, wraz z Emilią Ratajczyk-Szczupak – bibliotekarką Oddziału Dziecięcego Filii nr 5 przygotowały im miłą niespodziankę.

W pierwszej części dzieci podczas wysłuchiwania piosenek miały za zadanie odgadnąć w jakiej to bajce występuje miś. Oczywiście poradziły sobie wyśmienicie, a niektóre piosenki były chętnie śpiewane.

W drugiej części odbyło się czytanie wcześniej wybranej przez dzieci bajeczki pt. „Kubuś Puchatek i Hefalumpy”. Niezwykłym zainteresowaniem wśród małych uczniów cieszyły się rozdane w nagrodę maski „Misia”, które same mogły pokolorować.

Na sam koniec za miłe spotkanie uczniowie otrzymali na całą klasę dużego pluszowego misia, by mógł im towarzyszyć przez naukę w szkole, a panie wychowawczynie na tę okoliczność ogłosiły wśród swoich podopiecznych konkurs na wybór imienia dla pluszaka.

W ramach podziękowania dla pań dzieci zatańczyły w swoich misiowych maskach.

Tekst: Emilia Ratajczyk-Szczupak
Fot.: Joanna Kucharska, Emilia Ratajczyk-Szczupak

Banery/Logo