Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - Z wizytą w Bibliotece. Grupa Żabki z Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej

Z wizytą w Bibliotece. Grupa Żabki z Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej

Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Data wydarzenia: 24 listopada 2016

W dniu 24 listopada 2016 Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu gościła w swoich progach przedszkolaki z grupy Żabki z panią Iwoną Rupiczak z Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kaliszu. Wizyta miała na celu zapoznanie dzieci z biblioteką publiczną.

Na początku spotkania pani bibliotekarka zadała pytanie: czy wiedzą kim była Maria Konopnicka – patronka ich przedszkola? Dzieci bardzo ładnie odpowiedziały na to pytanie, następnie dowiedziały się kto jest patronem naszej biblioteki i jakie związki łączą Adama Asnyka z naszym miastem.

Podczas spotkania grupa została oprowadzona po placówce i zapoznała się ze znaczeniem słów: biblioteka, wypożyczalnia, księgozbiór. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, żeby zostać czytelnikiem, jak wygląda zapis do biblioteki, jak długo można trzymać książki, jak się wypożyczało książki dawniej, a także zobaczyły jak dziś się wypożycza i zwraca wypożyczone książki w systemie elektronicznym.

Dzieci zadawały dużo pytań dotyczących pracy w bibliotece, mogły same poszukać sobie książek, pooglądać, a także wybrać kilka do wypożyczenia do czytania w przedszkolu.

Na zakończenie pani bibliotekarka ogłosiła konkurs na „Ozdoby bożonarodzeniowe”. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

Tekst: Małgorzata Matczak
Fot.: Iwona Rupiczak

Banery/Logo