Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Historia

W dniu 17 lutego 2003 roku dzięki staraniom kierownictwa MBP i Rady Osiedla Majków, po kilkuletniej przerwie i ku zadowoleniu mieszkańców osiedla – biblioteka otworzyła swoje podwoje na Majkowie.

W 2013 roku minęło 10 lat, kiedy podczas uroczystej sesji Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Kalisza, która obradowała właśnie w tym miejscu, ówczesna przewodnicząca Komisji pani Regina Małecka dokonała oficjalnego otwarcia Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Siedzibą biblioteki został zabytkowy dwór dawnych rodów szlacheckich, wokół którego rozpościera się niewielki krajobrazowy „Park Rodziny Wiłkomirskich”.

W listopadzie 2002 dyrekcja MBP podjęła decyzję o przeniesieniu na Majków całego księgozbioru Filii nr 7, która wówczas znajdowała się na osiedlu Winiary na terenie ówczesnych Zakładów Koncentratów Spożywczych.

Księgozbiór bardzo atrakcyjny – gromadzony i przechowywany przez lata. Pierwszy wpis do księgi inwentarzowej widnieje pod datą 27 października 1955 roku.

Większość literatury fachowej z dziedziny przemysłu spożywczego, gospodarstwa domowego i chemii spożywczej przekazano wówczas do biblioteki NOT, a później do PWSZ w Kaliszu.

Banery/Logo