Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - Odyseja Antonińska 2025 - spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem w Kaliszu

Odyseja Antonińska 2025 - spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem w Kaliszu

Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

data wydarzenia: 6 sierpnia 2025

 

Sala wypełniona po brzegi i niezwykła, pełna magii atmosfera – tak w skrócie można zrelacjonować środowe spotkanie w naszej Bibliotece z Jackiem Hugo-Baderem, poświęcone jego książce „Szamańska choroba”. Jeden z najbardziej cenionych polskich reportażystów zabrał kaliską publiczność w fascynującą podróż do świata ludzi, którzy widzą więcej, czują mocniej i potrafią przenikać granice nieuchwytne dla zwykłego człowieka. Opowieść o wizjach, rytuałach i sile żyjących w głębi Rosji szamanów przeplatana była pytaniami o wiarygodność tej duchowości i autentyczność szamańskich doznań, o możliwość ich zrozumienia przez zwykłego człowieka. A cała tajemnica zamyka się w prostych słowach: nie zobaczysz, dopóki nie uwierzysz.

W tym kontekście poruszone zostały także kwestie związane z pracą reportażysty. Hugo-Bader dzielił się swoimi doświadczeniami, rozprawiał o wędrowaniu po świecie w poszukiwaniu prawdy, o potrzebie bliskości z drugim człowiekiem i o tym, jak często trzeba wyzbyć się wszystkiego, co znane, by usłyszeć prawdziwy głos rozmówcy.

Po części oficjalnej nie zabrakło czasu na rozmowy w kuluarach. Wiele osób chciało zamienić z naszym gościem choć kilka słów – na temat książki, podróży, własnych duchowych przeżyć. Jacek Hugo-Bader z uwagą i życzliwością podchodził do każdego, długo rozdawał autografy i stemplował książki własnym palcem. Taki opieczętowany egzemplarz „Szamańskiej choroby” znajdziecie także na półce w Bibliotece Głównej.

Trzeba dodać, że to wyjątkowe wydarzenie stanowiło część prologu poprzedzającego Ogólnopolski Festiwal Podróży i Regionu Odyseja Antonińska, który wczoraj rozkwitł w pełni słowem, dźwiękiem, obrazem i dziś oraz przez kolejne dwa dni będzie raczył gości wspaniałymi doznaniami.

Za słodki poczęstunek podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej dziękujemy cukierni GUCIO!

Banery/Logo