Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Gałązka heliotropu” - XI międzyszkolny konkurs recytatorski

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka, ul. Grodzka 1

Data wydarzenia: 20 października 2016

Współorganizacja: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka

W dniu 20 października 2016 roku odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego „Gałązka heliotropu”. Wzięło w nim udział 24 uczniów z gimnazjów powiatu kaliskiego i Kalisza.

Pierwszą nagrodę zdobyła Wiktoria Kramarska z Gimnazjum nr 7 w Kaliszu. Brawurowo przedstawiła dwa wiersze Stefana Gillera „Na łodzi” oraz „Obłąkana”. Drugie miejsce przypadło w udziale Agnieszce Grzesiak z Gimnazjum w Brzezinach. Jak stwierdziło jury podczas obrad: za mądrą i wyważoną recytację długiego utworu Wandy Karczewskiej pt. „Głos wilgi”. Natomiast dzięki mocnemu, zdecydowanemu głosowi i interpretacji, na trzecim miejscu podium stanął Daniel Dudek z Gimnazjum nr 7 w Kaliszu. Wykonał utwór Stefana Gillera „Głośna tajemnica” oraz Eligiusza Kor-Walczaka „Kamienny most”.

Na wyróżnienie zasłużyli: Katarzyna Klepanda (Tłokinia Wielka, za „Moje bursztynowe miasto” Pawła Szymańskiego), Karolina Krawczyk (Brzeziny, za „My się jeszcze spotkamy” Wandy Karczewskiej) oraz Julia Spalona (Gimnazjum nr 3 z Kalisza, za wykonanie a capella w formie piosenki poetyckiej wiersza „Miejcie nadzieję” Adama Asnyka).

W konkursie wzięła udział młodzież z następujących miejsc:

- z Kalisza: Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9.

- Brzeziny, Koźminek, Tłokinia Wielka, Zbiersk

Konkurs zorganizowały nauczycielki języka polskiego: Joanna Balcerzyk, Joanna Montelatic i Joanna Przywara.

Jury w składzie: Włodzimierz Garsztka oraz Anna Katarzyna Raczko.

Tekst: Anna Katarzyna Raczko
Fot.: Anna Katarzyna Raczko, Joanna Przywara

Banery/Logo