Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Kalisz wielu kultur

Instalacja z elementami audiowizualnymi

Filia nr 4, al. Wolności 27

termin: od 22 maja 2023

Celem ekspozycji jest zademonstrowanie jednej z najbardziej znaczących cech Kalisza – wielokulturowości. O sobie i o naszym mieście opowiadają kaliszanie pochodzący z Albanii, Ukrainy, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Różnorodność kulturowa od zawsze wpisywała się w historyczną tradycję miasta. Chcemy pokazać, jak bogate i urozmaicone jest nasze miasto i jak wiele narodowości zawiera się dziś w słowie „kaliszanin”. Za pośrednictwem tej plastyczno-filmowej instalacji pragniemy również przypomnieć o kaliskiej gościnności, która sprawia, że najstarsze miasto w Polsce staje się dla wielu „nowym domem”.

W swojej formie wystawa zawiera tradycyjne treści wizualne, jak i dodatkowe elementy audiowizualne, to ujęcie pozwala osiągnąć bardziej osobisty wydźwięk. Materiały audiowizualne mają za zadanie przedstawienie tych, którzy kaliszanami zostali z wyboru. Pragniemy również zaprezentować naszych bohaterów, a w szczególności pozwolić poznać motywacje, które skłoniły ich do wplecenia osobistej historii w historię Kalisza.

Mamy nadzieję, że to społeczne ujęcie zachęci do odwiedzenia Filii nr 4 MBP w Kaliszu przy alei Wolności 27. Ekspozycja została wpisana w program obchodów Święta Miasta Kalisza i podkreśla obchodzony 21 maja Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju.

 

Banery/Logo