Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nauczymy Cię pisać!

W Filii nr 3 kaliskiej Biblioteki rusza Szkoła Kaligrafii. Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych poprowadzi pasjonat i propagator pięknego pisania – Mateusz Halak.

Przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu otwiera się szkoła pięknego pisma. W trybie nauki indywidualnej (w Filii nr 3 przy ulicy Krótkiej 3) oraz z ukłonem dla grup zorganizowanych, w tym klas szkół i uczelni wyższych (w Bibliotece Głównej przy ulicy Legionów 66), będziemy uprawiać piękną literę i ponownie wprowadzać kaligrafię na salony nauk pedagogiczno-artystycznych. Jadwiga Gedeonow, zasłużona pedagożka kaliska, miała powtarzać, że „(…) Jak się piszesz, tak się portretujesz”. W szkole kaligrafii oprócz zagadnień teoretycznych – skupionych na stylografii i stylometrii pisma, w tym emancypacji inicjału oraz miejscu kaligrafii w wychowaniu młodego człowieka – zajmiemy się przede wszystkim nauką bon-tonu pisarskiego i nauczymy się po(d)pisywać, chociażby jak Wincenty Boretti – renomowany fotograf kaliski z XIX wieku, posługujący się najbardziej arystokratycznym z krojów czcionek europejskich - copperplate.

W arkana pięknego pisania wprowadzał będzie szanownych uczniów „atramentowy guwerner” – Mateusz Halak, pierwszy kaligraf Kalisza. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i odpowiemy na wszystkie pytania drogą e-mail - filia3@mbp.kalisz.pl lub telefonicznie 62 757 59 12 (w godz. 10:00 – 16:00)

Do „zapisania” jeden krok...

Zapraszamy!

Pliki do pobrania

Banery/Logo