Dodano: 17 września 2015
Filia nr 9 z Oddziałem Dziecięcym
ul. Serbinowska 1A
tel. 62 753 04 92
e-mail: filia9@mbp.kalisz.pl
Filia z dużym potencjałem na spotkania grup zorganizowanych. Posiadająca udogodnienia multimedialne oraz niebanalną przestrzeń – także do pracy w skupieniu. Oferuje różnorodne zajęcia dostosowane do wieku odbiorców.
Tematyka zajęć:
Klasyczne zajęcia z przysposobienia czytelniczego dla przedszkolaków, łączące książkę z zabawą i poznawaniem funkcjonowania biblioteki.
- „B jak biblioteka” – zajęcia z wykorzystaniem bajki prezentowanej w teatrzyku kamishibai. Zwiedzanie biblioteki i poznanie książek dla najmłodszych.
- „Bądźmy dziećmi, które kochają książki” – spotkanie poświęcone budowie, ilustracjom i różnym formom wydawniczym z wykorzystaniem bajki „O dzieciach, które kochają książki”.
- „Nasz bohater Miś” – zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia obchodzonego 25 listopada.
- „Coraz bliżej Święta” – o tradycjach bożonarodzeniowych.
- „Kartka na Walentynki” – zajęcia połączone z własnoręcznym wykonaniem kartki walentynkowej.
- „Pisanki, kurczaki, zajączki i my” – symbole wielkanocne.
- „Niedługo wyfruną motyle” – spotkanie wiosenne z wykorzystaniem bajki „Mój przyjaciel Kemushi”.
- „Literackie zabawy z klockami Lego” – zajęcia kreatywne, podczas których dzieci układają konstrukcje z klocków Lego w oparciu o motyw przedstawiony w utworze literackim.
Dla uczniów klas I-V
- „Literackie koLEGOwanie” – zajęcia kreatywne, podczas których dzieci układają konstrukcje z klocków Lego w oparciu o motyw przedstawiony w utworze literackim.
- „Nasz teatrzyk kamishibai” – poznawanie papierowego teatru japońskiego, tworzenie przez dzieci własnych opowiadań i ilustracji – zakończone ich prezentacją.
- „Miło być dobrze wychowanym” – czyli nauka bon tonu z wykorzystaniem książki „Bon czy ton, savoir-vivre dla dzieci” oraz programu „Moc emocji”:
- Dobre maniery w życiu codziennym,
- Dbanie o swój wygląd,
- Dobre maniery w podróży i nie tylko.
- „Weź świat w swoje ręce, czyli nasz wpływ na środowisko, w którym żyjemy”.
- „Świecimy… i co dalej?”,
- „Kropla wody ma znaczenie”,
- „Co się stanie, gdy zniknie ostatnie drzewo?”.
- „Czy teatr jest tylko jeden?” – zajęcia poświęcone różnym formom przedstawień z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai i teatru kukiełkowego.
Szkoły ponadpodstawowe
- Sztuka komunikacji w internecie, czyli dlaczego nie zaczynam maili od „Witam” – stosowanie form grzecznościowych w wiadomościach wysyłanych drogą elektroniczną.
Dodatkowa oferta:
Klub Mangi i Anime – przestrzeń spotkań dla pasjonatów mangi i kultury japońskiej. Pierwsza środa miesiąca, godzina 16.00 – 17.30. Obowiązują zapisy; prosimy o kontakt z placówką.



