Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - Filia nr 9 z Oddziałem Dziecięcym

Filia nr 9 z Oddziałem Dziecięcym

ul. Serbinowska 1A

tel. 62 753 04 92

e-mail: filia9@mbp.kalisz.pl

Filia z dużym potencjałem na spotkania grup zorganizowanych. Posiadająca udogodnienia multimedialne oraz niebanalną przestrzeń – także do pracy w skupieniu. Oferuje różnorodne zajęcia dostosowane do wieku odbiorców.

Tematyka zajęć:

Klasyczne zajęcia z przysposobienia czytelniczego dla przedszkolaków, łączące książkę z zabawą i poznawaniem funkcjonowania biblioteki.

- „B jak biblioteka” – zajęcia z wykorzystaniem bajki prezentowanej w teatrzyku kamishibai. Zwiedzanie biblioteki i poznanie książek dla najmłodszych.

- „Bądźmy dziećmi, które kochają książki” – spotkanie poświęcone budowie, ilustracjom i różnym formom wydawniczym z wykorzystaniem bajki „O dzieciach, które kochają książki”.

- „Nasz bohater Miś” – zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia obchodzonego 25 listopada.

- „Coraz bliżej Święta” – o tradycjach bożonarodzeniowych.

- „Kartka na Walentynki” – zajęcia połączone z własnoręcznym wykonaniem kartki walentynkowej.

- „Pisanki, kurczaki, zajączki i my” – symbole wielkanocne.

- „Niedługo wyfruną motyle” – spotkanie wiosenne z wykorzystaniem bajki „Mój przyjaciel Kemushi”.

- „Literackie zabawy z klockami Lego” – zajęcia kreatywne, podczas których dzieci układają konstrukcje z klocków Lego w oparciu o motyw przedstawiony w utworze literackim.

Dla uczniów klas I-V

- „Literackie koLEGOwanie” – zajęcia kreatywne, podczas których dzieci układają konstrukcje z klocków Lego w oparciu o motyw przedstawiony w utworze literackim.

- „Nasz teatrzyk kamishibai” – poznawanie papierowego teatru japońskiego, tworzenie przez dzieci własnych opowiadań i ilustracji – zakończone ich prezentacją.

- „Miło być dobrze wychowanym” – czyli nauka bon tonu z wykorzystaniem książki „Bon czy ton, savoir-vivre dla dzieci” oraz programu „Moc emocji”:

  1. Dobre maniery w życiu codziennym,
  2. Dbanie o swój wygląd,
  3. Dobre maniery w podróży i nie tylko.

- „Weź świat w swoje ręce, czyli nasz wpływ na środowisko, w którym żyjemy”.

  1. „Świecimy… i co dalej?”,
  2. „Kropla wody ma znaczenie”,
  3. „Co się stanie, gdy zniknie ostatnie drzewo?”.

- „Czy teatr jest tylko jeden?” – zajęcia poświęcone różnym formom przedstawień z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai i teatru kukiełkowego.

Szkoły ponadpodstawowe

- Sztuka komunikacji w internecie, czyli dlaczego nie zaczynam maili od „Witam” – stosowanie form grzecznościowych w wiadomościach wysyłanych drogą elektroniczną.

 

Dodatkowa oferta:

Klub Mangi i Anime – przestrzeń spotkań dla pasjonatów mangi i kultury japońskiej. Pierwsza środa miesiąca, godzina 16.00 – 17.30. Obowiązują zapisy; prosimy o kontakt z placówką.

Banery/Logo